Rozhlasový rozhovor v pořadu Na dřeň s Ivetou Hudákovou o zjevení Panny Marie: "Vybrala si mě, i když jsem byla křehká a nedokonalá nádoba…"

V 11 letech se Ivetě a její kamarádce zjevila na slovenské hoře Zvir Panna Maria. Zjevení se opakovalo každý měsíc pět let – do roku 1995. Od té doby už život Ivety Hudákové nikdy nebyl stejný. O tom, co tato zkušenost a hlavně tlak veřejnosti v jejím životě změnil, ale hlavně o tom, co ji setkání s Marií naučilo, si s Ivetou Hudákovou povídá Alžběta Havlová.

Iveta především mluvila o věcech, které si ze setkání s Pannou Marií odnesla – co je vlastně smyslem našeho bytí tady a proč máme hlavně být sami sebou. Zazní taky, proč se Bohu líbí právě ty nedokonalosti na nás.  „Samotné mi zpětně přijde hrozně překvapivé, že Maria svou důvěru svěřovala ve mně,“ říká Iveta: „Mohla si vybrat kohokoliv jiného – kdo si třeba byl jistější, kdo uměl dobře slovensky a kdo to všechno mohl líp odprezentovat. A přitom si vybrala takovou křehkou a nedokonalou nádobu,“ vypráví a dodává: „Myslím, že Maria nehledá tu dokonalost v nás – ale líbí se jí právě ty trhliny, to, co postrádáme.“

Povídaly jsme si i o tom, jak zvládala temné chvíle, které v dospívání prožívala, a proč těžké chvíle podle ní k životu patří.

Rozhovor je k poslechu online zde.

Rozhovor vznikl v pořadu Na dřeň na Radiu Proglas.